Робота щодо вирішення суспільно-резонансної проблеми утилізації відходів виробництва Тростянецького спиртового заводу продовжується.

14 травня 2019 року відбулась чергова планова зустріч між представниками ОТГ, ТОВ «Екодевелоп» в особі директора Сергія Шпака, технічного директора Михайла Лободіна та інвестиційного аналітика Олександра Корольова, та ДП Тростянецький спиртовий завод з приводу будівництва біогазової станції. На обговоренні були представлені попередня презентація та аналіз правових, технологічних, економічних та інвестиційних аспектів проекту. Зокрема, Олександр Корольов провів презентацію попередніх розрахунків і обґрунтування техніко-економічних та інвестиційних показників майбутнього проекту, які свідчать про його значні перспективи в частині пошуку джерел фінансування, фінансової й інституційної сталості проекту в цілому.

Зі сторони ТОВ «Екодевелоп» були присутні ексклюзивні партнери, що детально розповіли про усі юридичні нюанси та варіанти інвестування. Зокрема, Павло Столаєв, директор ТОВ “АІМ-ГРУП”, представив інвестиційну складову проекту, розповів про можливі реальні джерела фінансування, надав роз’яснення стосовно ключових питань щодо фінансової участі як міжнародних суб’єктів інвестиційної діяльності, так і можливих учасників інвестиційного ринку України. Також Руслан Копиця, керуючий партнер ТОВ “Перша Всеукраїнська Проектно- Консалтингова Агенція” надав інформацію щодо юридичних аспектів реалізації проекту; були висвітлені питання оформлення та використання земельної ділянки, правила приєднання об’єкту до електричних мереж, встановлення санітарних та захисних зон, правової взаємодії інвесторів та ОТГ. Представник ПАТ “Вінницяобленерго” Олександр Маснюк поінформував присутніх про технічні можливості щодо підключення до мереж електропостачання та особливості процедур їх реалізації.

Директор Тростянецького спиртового заводу Богдан Білейчук висловив абсолютну зацікавленість підприємства в реалізації проекту, що обговорюється, як одного з найоптимальніших варіантів вирішення проблеми утилізації промислових відходів діяльності очолюваного ним підприємства.

Підводячи підсумки зустрічі заступник селищного голови Михайло Гріщенко наголосив на важливості реалізації проекту будівництва і експлуатації біогазової станції, не тільки як найдієвішого засобу вирішення проблеми забруднення навколишнього природного середовища промисловими стоками спиртового заводу, а й як пілотного проекту в Україні щодо вирішення проблем утилізації відходів спиртових заводів України з одночасним впровадженням найперспективнішого виду джерела відновлюваної енергетики. За результатами зустрічі був здійснений розподіл обов’язків щодо реалізації подальших заходів.

Контактна інформація