Проведено профілактичний захід на тему «Шкільний булінг»

6 лютого 2019 року головним спеціалістом відділу освіти, культури, медицини, молоді, спорту та соціального захисту Тростянецької селищної ради Вікторією Рєзніковою для учнів 7-9 класів Тростянецької СЗШ І-ІІІ ст. №2 проведено   профілактичний виховний захід на тему «Шкільний булінг».

Метою заходу було сформувати в учнів уявлення про проблему насилля й жорстокості, їх наслідків для підлітків чи їх членів родини. Ознайомити  підлітків з поняттями «булінг», видами булінгу, як захиститись від будь-якого насильства. Під час заходу була використана презентація, яка дала змогу отримати нові знання, визначити для себе наслідки насильницької поведінки, ознайомитися із рекомендаціями та порадами боротьби з булінгом у школі.

Адже  образливі прізвиська, глузування, піддражнювання, підніжки, стусани з боку одного або групи учнів щодо однокласника чи однокласниці – це ознаки нездорових стосунків, які можуть призвести до цькування — регулярного, повторюваного день у день знущання. Регулярне та цілеспрямоване нанесення фізичної й душевної шкоди отримало спеціальну назву – булінґ.

Сьогодні  ця  проблема  набула  загрозливих  масштабів. Україна – в першій десятці країн Європи за його поширеністю з-поміж 11-15-річних школярів. Вона залишила далеко позаду не лише найбільш соціально благополучні Данію чи Норвегію, але й, приміром, Угорщину та Грецію.

Торік 67% українських дітей або були жертвами, або кривдниками, або свідками булінгу, за даними ЮНІСЕФ. Чверть із них безпосередньо зазнали цькувань. 48% цих дітей нікому не розповіли про пережите.

Найчастіше булінґ відбувається в таких місцях, де контроль з боку дорослих менший або взагалі його нема. Це може бути шкільний двір, сходи, коридори, вбиральні, роздягальні, спортивні майданчики. У деяких випадках дитина може піддаватися знущанням і поза територією школи, кривдники можуть перестріти її на шляху до дому. Навіть удома жертву булінґу можуть продовжувати цькувати, надсилаючи образливі повідомлення на телефон або через соціальні мережі.

Не  вдаваймо, що  не  бачимо!

 

Контактна інформація